Categories Dieta

Jak szybko schudnąć przed Sylwestrem?

Końcówka roku zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie coraz więcej osób zaczyna planować Sylwestra. Chcąc bawić się w komfortowych warunkach, przede wszystkim musimy również zwrócić uwagę na to, jak wyglądamy i jak się czujemy. To ostatni moment na to, aby podjąć działania w celu utraty wagi i wymodelowania sylwetki na sylwestrową imprezę. Jak można to najłatwiej i najskuteczniej zrobić? Udzielamy praktycznych porad.

Końcówka listopada oraz początek grudnia to zdecydowanie ten moment, w którym powinniśmy podjąć działania, aby utracić wagę oraz wymodelować sylwetkę, jeżeli chcemy czuć się komfortowo na sylwestrowej imprezie. Sylwester to zdecydowanie ten czas, w którym chcemy czuć się komfortowo i wyglądać atrakcyjnie. Nie da się ukryć, że posiadanie szczupłej sylwetki znacznie ułatwia sprawę.

Bardzo dużo osób boryka się z problemem nadwagi i na pewno jest zainteresowanych tym, aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Oczywiście warto odchudzać się zdrowo, rozsądnie, w sposób przemyślany, dzięki czemu unikniemy problemów zdrowotnych i osiągniemy trwały efekt.

Jak schudnąć przed Sylwestrem? 5 praktycznych wskazówek?

Przede wszystkim powinniśmy określić nasze oczekiwania. Musimy jasno wiedzieć, jaki efekt chcemy osiągnąć, Ile kilogramów zrzucić. Pierwszym i podstawowym krokiem jest ograniczenie swoich niedobrych nawyków żywieniowych. Możemy zrezygnować ze słodyczy, przetworzonego jedzenia,  potraw smażonych, palenia papierosów i picia alkoholu, jak również spożywania jedzenia typu fast-food.

5 podstawowych i praktycznych porad to:

– ograniczenie spożywania produktów niezdrowych,
– wprowadzenie do jadłospisu produktów lekkostrawnych, łagodzących działanie układu
  pokarmowego,
– regularna aktywność fizyczna obejmująca różne dziedziny sportu,
– systematyczne nawadnianie organizmu,
– regularny, systematyczny odpoczynek w tym nieprzerwany sen.

Czy warto iść do dietetyka przed Sylwestrem?

Oczywiście, że tak. Dietetyk to specjalista, który posiada bardzo dużą wiedzę na temat procesu żywienia, funkcjonowania układu pokarmowego i na pewno zaproponuje nam takie rozwiązania, które przyczynią się do regularnej i bezpiecznej utraty wagi. Dietetyk będzie również kontrolował postępy w naszej diecie, ewentualnie wprowadzał w niej korekty. Plusem korzystania z usług dietetyka jest to, że otrzymamy dietę, która będzie dopasowana do naszych potrzeb, wieku, trybu życia, jak również zapotrzebowania na energię. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]