Categories Dieta

Na czym polega dieta odchudzająca?

Dieta odchudzająca wiąże się z wytworzeniem deficytu kalorycznego. Jednak to nie jedyna zasada, która obowiązuje w takiej kuracji. Jak powinno wyglądać zdrowe odżywianie na redukcji?

Dieta odchudzająca – podstawowe zasady zdrowego odżywiania

Dieta odchudzająca to specjalny sposób odżywiania, na który często decydują się osoby o zawyżonej wadze. Już na początku warto podkreślić, że dieta nie jest żadną głodówką czy detoksem. Takie praktyki nie są ani zdrowe, ani efektywne w kwestii odchudzania. Stosowanie tego typu restrykcyjnych „kuracji odchudzających” może łatwo wywołać efekt jojo albo nawet wpłynąć na niepożądane konsekwencje zdrowotne.

Podstawą odpowiedzialnej diety odchudzającej jest zastosowanie zdrowego deficytu kalorycznego. Obniżenie podaży energii sprawia, że organizm zostaje pobudzony do spalania odłożonej tkanki tłuszczowej. Dzięki temu rozpoczyna się proces odchudzania.

Jak przygotować posiłki na diecie odchudzającej?

Podczas komponowania jadłospisu diety odchudzającej należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że deficyt kaloryczny to kwestia indywidualna i zależna od dziennego zapotrzebowania energetycznego. Zapotrzebowanie wynika natomiast z czynników takich jak wiek, waga, wzrost, styl życia czy poziom aktywności fizycznej.

Przy planowaniu odchudzającego menu powinno się zwracać uwagę także na zbilansowanie diety. Jadłospis powinien składać się ze źródeł białka (15-25%), tłuszczów (20-35%) oraz węglowodanów (40-55%). Dodatkowo posiłki na diecie powinny zawierać niezbędne witaminy i minerały.

Aby mieć pewność, że odchudzanie jest naprawdę zdrowe, warto zainwestować w catering pudełkowy. We Wrocławiu, Warszawie, Krakowie i innych dużych miastach Polski można znaleźć wiele ofert codziennego żywienia.

Podczas wybierania dostawcy cateringu warto jednak postawić na sprawdzoną firmę, która ma bogatą ofertę dietetyczną. Nie w każdym menu jest dieta bez laktozy lub dieta wegetariańska. Dlatego też dobrze jest rozważyć różne dostępne opcje.

Dieta odchudzająca wymaga odpowiedniego rozplanowania. Warto powierzyć to zadanie specjalistom w dziedzinie dietetyki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]