Categories Dieta

Jaką dietę stosować żeby schudnąć?

Wiele osób zastanawia się jaką dietę stosować żeby schudnąć? Czy istnieje jakaś cudowna dieta, która pomoże nam stracić zbędne kilogramy w mgnieniu oka? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Nie ma takiej błyskawicznej diety… Niestety wszystkie one gwarantują nam, że zbędne kilogramy wrócą ze zdwojoną siła.

Jaką dietę stosować żeby schudnąć?

Jaką dietę stosować żeby schudnąć?Warto postawić na zdrową i zbilansowaną dietę. W naszym codziennym jadłospisie powinny z całą pewnością pojawić się świeże warzywa i owoce. Nie zapominajmy też o pełnoziarnistych produktach zbożowych; znajdziemy w nich mnóstwo błonnika. A on usprawnia pracę jelit, a także sprawia że szybciej czujemy się najedzeni. Tym samym zjadamy zdecydowanie mniej w trakcie jednego posiłku. Unikajmy dań typu fast food, słodyczy czy słodzonych, gazowanych napojów gazowanych. To prawdziwe bomby kaloryczne pełne cukru, soli oraz konserwantów. Starajmy się jak najczęściej sami przygotowywać swoje posiłki. Dzięki temu będziemy mogli kontrolować ich kaloryczność oraz skład. Ale czy to oznacza, że musimy całkowicie zrezygnować ze słodyczy czy innych przekąsek. Oczywiście, że nie. Każdy z nas może od czasu do czasu pozwolić sobie na drobne kulinarne grzeszki. Ważne, żeby jeść ulubione smakołyki z umiarem.

Nie zapominaj o aktywności fizycznej

Nie możemy też zapominać o aktywności fizycznej. Bez sportu będzie nam bardzo trudno schudnąć. A zatem jakie ćwiczenia wybrać? Mamy mnóstwo opcji do wyboru. Pod uwagę powinniśmy wziąć naszą kondycję, stan zdrowia oraz indywidualne preferencje. Jeśli do tej pory prowadziliśmy siedzący tryb życia to zacznijmy od spacerów lub na przykład pływania. Ostrożnie możemy zwiększać intensywność naszych ćwiczeń.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

2 comments

melania says:

Niestety konieczna jest silna wola i wsparcie najbliższych. Inaczej nie damy rady schudnąć