Categories Kuchnia

Z jakimi daniami łączyć indyjski sos pomidorowy?

Kuchnia indyjska jest w Polsce wielkim fenomenem. Dzięki niej można przyrządzić wiele oryginalnych potraw. Wiele osób na pewno polubi indyjski sos pomidorowy, który może stać się podstawą do przyrządzenia oryginalnych dań inspirowanych hindi.

Indyjski sos pomidorowy – stare dania w nowej formie

Indyjski sos pomidorowy można kupić gotowy. Nie brakuje takich sklepów, które oferują taki produkt, jaki na pewno wielu osobom przywiedzie na myśl kuchnię hindi. Co można przyrządzić na podstawie tego sosu? Proste danie, czyli makaron z sosem pomidorowym. Czasem nie ma co szukać zbyt wymyślnych potraw, bo te najprostsze są najlepsze. Jeżeli ktoś by chciał, mógłby do tego dodać mięso mielone lub kiełbasę. Całość można posypać startym serem, dzięki czemu potrawa będzie bardziej gęsta.

Jeżeli ktoś uzna, że jego danie nie będzie zbyt aromatyczne, powinien wykorzystać przyprawy indyjskie. Także można otrzymać je w wielu sklepach, dzięki czemu pod ręką będzie mieć podstawy całej kuchni indyjskiej, jaka spodoba się wielu osobom.

Indyjski sos pomidorowy – co można jeszcze ugotować?

Przyprawy indyjskie będzie można wykorzystać nie tylko do dań, jakie ściśle związane są z tym regionem. Będzie można na nich bazować praktycznie zawsze, przy każdej potrawie. Również, jeżeli ktoś zdecyduje się na tradycyjne, polskie gołąbki. Dopełnieniem do tego będzie indyjski sos pomidorowy. Tak, jak najbardziej – polskie dania można połączyć z kuchnią indyjską. A może naleśniki w wykwintnej formie? Zamiast tradycyjnie – na słodko, z dodatkiem takiego sosu. Nie będzie potrzeba do tego nic innego. Ewentualnie, można pomyśleć o jakimś dodatku mięsnym, jednak sos będzie kwintesencją całego dania. Papryka faszerowana (np. serkiem feta) jest świetną propozycją na obiad w gronie najbliższych osób. Aby jednak całe danie nie było zbyt suche, można całość “podlać” sosem pomidorowym. Zwykłe dania, jakie są doskonale znane, nabiorą orientalnego przysmaku.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]