Categories Dieta

Czy dieta wegańska jest zdrowa?

Przysłowie mówi, że jeden człowiek lubi mięso, a drugi kakao. Jeden mielone, a inny placki ziemniaczane. Bo dieta każdego z nas, to rzecz indywidualna. Większość populacji Polski, a także populacji świata jest osobami, które spożywają mięso i jego przetwory. Lecz z każdym rokiem wzrasta na świecie liczba osób, które dobrowolnie rezygnują z jedzenia mięsa i wędlin.

Czy dieta wegańska jest zdrowa?

Czy dieta wegańska jest zdrowa?Takie osoby określane są jako wegetarianie. Wegetarianie nie jedzą mięsa, ale spożywają nabiał i jaja. Ich sposób odżywiania nie wpływa negatywnie na ich organizm, gdyż mięso można zastępować wieloma innymi artykułami spożywczymi. I wtedy dieta taka nie jest szkodliwa dla zdrowia. A wielu twierdzi, że nawet jest zdrowsza od tradycyjnej diety. Lecz istnieje również dieta wegańska. Czy dieta wegańska jest zdrowa ? Oto jest pytanie. Dieta wegańska wyklucza nie tylko konsumpcję mięsa, ale również jedzenia nabiału, jajek, a nawet miodu. Czym jest weganizm ? Weganizm, to styl życia opierający się głównie na niejedzeniu mięsa, ale nie tylko. Gdyż weganie walczą także o wyeliminowanie produktów pochodzenia zwierzęcego z każdego aspektu życia. I tak na przykład poza dietą wykluczają stosowanie kosmetyków pochodzących z odzwierzęcych surowców. A także ubrań z takich surowców, jak skóry, wełna, futra. Nie uczestniczą w rozrywkach, w których wykorzystuje się zwierzęta. Są przeciwni testowaniu leków na zwierzętach.

Należy odpowiednio zbilansować swoją dietę

Weganizm jest stylem życia wynikającym z różnych pobudek. Dieta wegańska nie należy do zdrowych diet. Gdyż zazwyczaj jest uboga w niezbędne dla zdrowia składniki. Niedobór tych składników w organizmie może mieć przykre konsekwencje. Osoby będące na diecie wegańskiej powinny bardzo skrupulatnie planować swoją dietę, aby nie doszło w ich organizmie do zaburzeń z powodu niedoboru niezbędnych witamin i minerałów.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]

3 comments

Fiona says:

Dieta wegańska moim zdaniem ma przyszłość. Za kilkadziesiąt, może kilkaset nie będziemy już jeść mięsa.

miChał says:

Wegańska też jest ok, wystarczy tylko odpowiednio zbilansować posiłki. Trzeba po prostu poświęcić sporo czasu na planowanie obiadów na cały tydzień

Daniel29 says:

Wegańska faktycznie to może zbyt duże ryzyko, ale dieta wegetariańska jest jak najbardziej zdrowa, wręcz zbawienna dla organizmu