Categories Sport

Triathlon – jak zacząć?

Triathlon jest dyscypliną sportową, w której musimy wykazać się wysokimi umiejętnościami w trzech sportach jednocześnie. Mianowicie pływaniem jazdą na rowerze oraz bieganiem. I również w takiej kolejności się odbywa.

Czym jest triathlon?

triathlon - jak zacząćTriathlon może mieć różne nazwy w zależności od dystansu na jakim się odbywa. Najbardziej popularnym jest triathlon olimpijski, czyli ten który rozgrywany jest na igrzyskach olimpijskich na dystansie półtora kilometra pływanie, 40 kilometrów jazdy rowerem oraz 10 kilometrów biegu. Najbardziej wyczerpującymi i najtrudniejszymi triathlonami są z serii Ironman. To właśnie w nich osiągnęliśmy największe sukcesy jako naród. Pierwszym polskim zwycięzca był Jerzy Górski, narkoman który pokonał swój nałóg i zrobił coś nie niemożliwego wygrywając podwójnego Ironmana. Kolejnym wielkim triathlonistą z polski jest Robert Karaś. W 2017 roku wygrał podwójnego Ironmana bijać rekord świata, a rok później wygrał tym razem potrójnego Ironmana bijać rekord świata aż o 59 minut.

Triathlon – jak zacząć przygotowania do zawodów?

Na początku musimy zadbać o odpowiedni sprzęt. W sandałach oraz rowerem z komunii będzie nam niezwykle ciężko. Gdy już będziemy go posiadać możemy przejść do treningów. Kondycja jest najważniejszą rzeczą o jaką musimy zadbać. Trenowanie biegania oraz jazdy na rowerze nie powinno nam sprawiać większego problemu. Możemy to robić praktycznie wszędzie. Z pływaniem jest sprawa trudniejsza. Musimy zapisać się na pływalnie na której będziemy mogli spokojnie oddawać się codziennym treningom. Jaka początkujący sportowcy nie możemy od razu startować w Ironmanie. Powinniśmy zacząć od najmniejszych dystansów. Najlepiej spróbujmy poszukać lokalnych zawodów w naszej okolicy, gdzie będą startować również amatorzy. Pozwoli nam to w przyszłości otworzyć drogę do bycia profesjonalnym triathlonistą.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

2 comments

MArcin says:

Racja, tutaj trzeba najpierw solidnie i regularnie poćwiczyć, a dopiero później brać się do triathlonu