Categories Dieta

Szybka i pożywna przekąska na głód. Poznaj różne przykłady oraz różne propozycje tych przysmaków

Batony proteinowe to produkty po które sięga coraz więcej osób. Te przekąski cechuje przede wszystkim niesamowity smak, a także wysokie wartości energetyczne. Jest to doskonały zamiennik ogólnodostępnych i niezdrowych batonów popularnych marek. Czym dokładnie są batony proteinowe i dlaczego tak wiele osób zastępuje nimi posiłek?

Mała przekąska – dużo białka

Batony proteinowe są wygodne i praktyczne. Dzięki dużej zawartości białka idealnie sprawdzają się w momencie kiedy nie mamy czasu lub możliwości na to by zjeść pełnowartościowy posiłek. Warto jednak pamiętać, że takie rozwiązanie sprawdzi się raz na jakiś czas i nie należy zastępować batonem głównym posiłkiem. Baton proteinowy powinien być przekąską w okołotreningowym czasie lub w pracy. Takie batony można w prosty sposób przygotować w domu. Dzięki czemu będziemy mieć pewność, że wykonany przez nas produkt jest zdrowy i nie zawiera dużych ilości cukru oraz tłuszczów.

Do przygotowania batonów proteinowych w warunkach domowych wystarczy kilka podstawowych składników takich jak: miód, płatki owsiane, orzechy, suszone owoce oraz odżywka białkowa. Batony białkowe są bardzo łatwe w przygotowaniu i nie zajmują dużej ilości czasu. Ich przygotowanie wymaga jedynie cierpliwości, ponieważ gotowy produkt potrzebuje czasu na to by się schłodzić. Aby uniknąć monotonii warto zmieniać wersje smakowe produktu, możliwości są nieograniczone.

Batony proteinowe – samo zdrowie

Batony proteinowe mogą pomagać w walce o zdrowsze życie. Jest to doskonała przekąska, którą można dołączyć do diety i jedząc tak pyszne słodkości cieszyć się ze spadających kilogramów. Dzięki temu, że przygotowujemy taki produkt sami mamy pewność tego co się w nim znajduje. Jest to najlepszy zamiennik niezdrowych słodyczy dostępnych na każdym kroku. Batony proteinowe w krótkim czasie zapewniają uczucie sytości i uśmierzają doskwierający głód.

Batony proteinowe, które nie wymagają brudzenia naczyń

Pomimo tego, że batony można w szybki i łatwy sposób przygotować w domu, często zdarza się, że jednak brakuje na to czasu, możliwości lub chęci. Nic w tym złego, ponieważ nie każdy musi być mistrzem w kuchni. Osoby, które preferują batony proteinowe zakupione w sklepie również dostarczają sobie odpowiednich witamin oraz potrzebnych składników. Batony białkowe dostępne w sklepie Decathlon posiadają w swoim składzie wszystko to czego człowiek potrzebuje, aby w krótkim czasie załagodzić doskwierający głód. Batony białkowe często posiadają więcej białka niż te wykonane w domu, dlatego może zdarzyć się, że jest to nawet lepsza opcja na przekąskę.

Producenci tego typu produktów wychodzą naprzeciw coraz to szerszemu gronu konsumentów, dostosowując swoje produkty nie tylko do preferencji, ale również diet oraz nietolerancji pokarmowych. Dzięki temu aktualnie możemy w sklepach znaleźć m.in batony proteinowe wegańskie lub batony proteinowe bez laktozy.

Gotowy do spożycia baton białkowy może zawierać nawet do 30 g białka w jednej porcji. Taka ilość protein pozwala na pokrycie zapotrzebowania na ten składnik odżywczy w jednym konkretnym posiłku. Osoby, które potrzebują szybkiej oraz pożywnej przekąski bez problemu, a także bez wyrzeczeń powinny sięgać po tego typu rozwiązania.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]