Categories Dieta

Jak je się w europie?

Poza starym kontynentem, europejczycy posiadają opinie ludzi, którzy lubi dobrze zjeść. Jednakże sporo osób w naszym wspólnym społeczeństwie, nie zna nawyków żywieniowych swoich ,,rodaków”. Dlatego też, dziś opowiemy wam, co zazwyczaj w większości króluje na europejskich stołach!

A co je się najczęściej u nas?

Z analizowanych przez naukowców ankiet wynika, że aż połowa Polaków na obiad spożywa mięso wraz z ziemniakami. Stronimy jednocześnie od kasz, ryb oraz ryżu. Naturalnie w czasie pandemii sprzedaż tych produktów gwałtownie wzrosła, jednakże wcale nie jest powiedziane tu to, że jego spożycie wzrośnie. Do obiadu zazwyczaj jemy również surowe warzywa. W formie sałatek i surówek są dodatkiem do mięsa dla prawie połowy Polaków. Co ciekawe, okazuje się, że pizza, hamburgery czy kebab, wcale nie są naszymi ulubionymi daniami. Z badań wynika, że Polacy jedzą je na obiad rzadko, głównie kiedy nie mają czasu na to, aby przygotować ,,prawdziwy” Polski obiad, lub w trakcie chorób. Ponad 80% Polaków wybiera pieczywo z wędlinami oraz serami żółtymi, co ciekawe coraz więcej osób je też na śniadanie warzywa. Jest to rosnący trend, wraz z tym, że Polacy starają się być coraz bardziej ,,fit”.

Wolimy tradycyjne posiłki

Tradycyjne polskie potrawy nadal są w czołówce ulubionych dań Polaków. Wybiera je aż 60 procent Polaków. Z tym, że kobiety częściej decydują się na dużą ilość owoców i warzyw. Jak zauważają naukowcy, Polskie społeczeństwo nie jest wyraźnie zróżnicowane ze względu na spożywanie dań, ale zalążki podziału da się zauważy. Jak podają specjaliści – klasa średnia, czyli pracownicy wyższych kadr kierowniczych, specjaliści, pracownicy umysłowi i właściciele firm częściej jedzą potrawy mleczne, a rzadziej spożywają mięso i zupy, które kojarzone są ze zwyczajami robotników. Jednocześnie zupy spożywa aż prawie połowa rolników, a jedynie 35% właścicieli małych przedsiębiorstw. Wśród wyższej klasy kierowniczej popularne są serki homogenizowane, które jednocześnie nie cieszą się popularnością wśród klasy robotniczej.

źródło: https://lakomy.net.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]