Categories Sport

Czym kierować się przy wyborze elektrycznej suszarki?

Znakiem szczególnym naszych czasów, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym są bez wątpienia tradycyjne suszarki, rozłożone po całym mieszkaniu. Jeśli posiadamy nieduże mieszkanie, postawienie takiej suszarki zabiera nam sporo przestrzeni mieszkalnej, a estetyka danego pokoju ulega znacznemu załamaniu. Dlatego też coraz częstszym rozwiązaniem w Polskich domach staje się elektryczna suszarka na pranie. Czym jednak kierować się przy wyborze takiego sprzętu? Postaramy się na to odpowiedzieć.

Suszarka elektryczna – zamiennik tradycyjnego suszenia

Promienie słoneczne w gorący letni dzień są w stanie wysuszyć nasze pranie w mgnieniu oka. Jeśli dodatkowo mamy dostęp do sporego balkonu, tarasu, czy ogrodu – wystawienie tradycyjnej suszarki, nie wiąże się ze zbytnim zagraceniem naszej przestrzeni mieszkalnej. Sytuacja nieco komplikuje się w momencie, kiedy dni robią się coraz chłodniejsze, a wszechobecna wilgoć osadza się na naszym praniu, uniemożliwiając mu skuteczne wysuszenie. Dlatego też suszarka elektryczna stanowi idealne rozwiązanie takiego problemu. Czym jednak kierować się podczas zakupu takiego sprzętu?

Typy suszarek elektrycznych oraz ich atuty

Przede wszystkim musimy dokonać oględzin naszego mieszkania i zdecydować, w którym miejscu taki sprzęt postawić. Co ważne – na rynku posiadamy trzy rodzaje suszarek elektrycznych, z czego tylko jedna z nich potrzebuje być na stałe podpięta pod system wentylacyjny. Mowa tutaj o suszarce wywiewowej. Konieczność podłączenia pod wentylację wiąże się z faktem, że cała woda z naszych ubrań zamieniana jest w parę wodną, którą to suszarka musi odpowiednio „wywiać”. Ten typ suszarki, jednak jest zdecydowanie najtańszy na rynku.

Jeśli nie posiadamy w naszym mieszkaniu takiej możliwości, powinniśmy skupić się zatem nad wyborem pomiędzy suszarką kondensacyjną, a taką z pompą ciepła. Czym jednak się charakteryzują? Obydwa typy suszarki nie wymagają żadnego innego podłączenia oprócz rzecz jasna podpięcia do prądu. Wiąże się to z tym, że taką suszarkę można postawić niemal wszędzie w naszym domu.

Suszarka kondensacyjna zyskuje przewagę nad swoim odpowiednikiem z pompą ciepła, poprzez zdecydowanie szybszy czas suszenia ubrań. Wiąże się to z faktem, że jest w stanie uzyskać dużo większą temperaturę suszonego powietrza. Jeśli zależy nam na krótkim czasie suszenia – powinniśmy postawić na suszarkę kondensacyjną.

Decydując się na zakup suszarki z pompą ciepła, stawiamy jednak na ekologię oraz oszczędność prądu. Ze względu na zamontowaną pompę ciepła, która odpowiada za cały proces suszenia, koszty użytkowania takiego sprzętu zostaną zredukowane do minimum, a w obecnych czasach to naprawdę duży atut.

Na co zwrócić uwagę?

Będąc zdecydowanym na odpowiedni typ suszarki oraz miejsce, w którym spocznie w naszym domu, zastanowić należy się zatem nad pozostałymi aspektami. Warto zaznaczyć, że na rynku występują również wersje „slim” suszarek elektrycznych, które cechują się mniejszymi, kompaktowymi wręcz rozmiarami, kosztem jednak wielkości załadunku. Jeśli posiadamy jednak małe mieszkanie – wybór ten będzie idealnym rozwiązaniem. Wiesz Suszarka do prania – czym się kierować przy wyborze? NIE? to sugerujemy przeczytaj https://www.mojelokum.pl/0,343,suszarka-do-prania-czym-sie-kierowac-przy-wyborze,artykul,artykul.html. Niektóre suszarki elektryczne posiadają również wbudowany moduł wifi, dzięki któremu możemy zdalnie połączyć się ze sprzętem poprzez odpowiednią aplikację na naszym telefonie. Jeśli jesteś gadżeciarzem – to rozwiązanie powinno Ci się spodobać.

Decydując się na zakup suszarki elektrycznej, powinieneś wziąć pod uwagę sporo aspektów. Od wielkości samego urządzenia, po jego usytuowanie. Jednak czego ostatecznie byś nie wybrał – zakupu raczej żałował nie będziesz. Suszarka elektryczna to bowiem strzał w dziesiątkę oraz zdecydowany technologiczny krok naprzód.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]