Categories Zdrowie

Czym grozi wysoki cholesterol?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma zbyt wysoki cholesterol. Dlatego też pacjenci powinni poddawać się częstym badaniom profilaktycznym. Warto również zwracać szczególną uwagę na to, co się je. Czym grozi wysoki cholesterol?

Czym grozi wysoki cholesterol?

czym grozi wysoki cholesterolMało kto wie, że cholesterol jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Substancji tej potrzebują komórki organizmu. Jednak jego zarówno złego, jak i dobrego cholesterolu nie powinien być zbyt wysoki. Zły cholesterol z wiadomych względów kojarzy się wszystkim bardzo negatywnie. Powszechnie bowiem wiadomo, że zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi stwarza zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Wiele osób zastanawia się, czym grozi wysoki cholesterol? Zbyt wysoki cholesterol potencjalnie może prowadzić do miażdżycy, nadciśnienia tętniczego, a nawet do zawału mięśnia sercowego. Zbyt wysoki cholesterol grozi również udarem. Często jest jedną z głównych przyczyn obniżonej płodności.

Jak zdrowo się odżywiać?

Z całą pewnością nie należy lekceważyć zbyt wysokiego cholesterolu. Z całą pewnością zdrowa dieta zapobiega powstawaniu złego cholesterolu. Dlatego tez warto zawczasu prowadzić zdrowy tryb życia. Osoby, które mają niebezpiecznie wysoki cholesterol, powinny brać specjalne leki zgodnie z zaleceniami lekarza. Powinny jednocześnie zmienić swoją dietę na zdrowszą. Kwasy omega-3 obecne w rybach morskich obniżają cholesterol. Pomoże również zwiększony wysiłek fizyczny. Uważa się, że jedną z przyczyn zbyt wysokiego cholesterolu jest długotrwały stres.

Profilaktyczne badania krwi powinny wykazać, czy poziom cholesterolu we krwi nie jest zbyt wysoki. Nie ma co jednak wpadać w panikę, jeśli poziom cholesterolu tylko nieznacznie obowiązującą normę. Warto jednak postawić na zmianę diety na zdrowszą.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

2 comments

Smakosz says:

Trudno przestawić się na zdrową dietę, kiedy zestaw frytki +burger to danie palce lizać