Categories Zdrowie

Booster – czym jest i czy warto stosować?

Nieskazitelna cera jest marzeniem każdego. Największe znaczenie w uzyskaniu pięknej cery ma odpowiedno dobrana pięlęgnacja i stosowanie odpowiednich kosmetyków. Ostatnie popularne trendy dbania o urodę pochodzą z Azji, gdzie powstają najlepiej działające kosmetyki i najskuteczniejsze metody pielęgnacji. Azjatycki rytuał pięlegnacyjny ma coraz więcej zwolenniczek wśród Polek. Jednym z takich zapożyczonych sposobów z Azji jest używanie boostera. Booster należy do najbardziej skoncentrowanych produktów z kosmetycznej półki, a jego zadaniem jest wzmocnienie zewnętrznej warstwy skóry. 

Co to jest booster?

Booster jest wzmiaczniaczem skóry. Swoją formą przypomina serum, ponieważ ma wodnistą konsystencję. Jednak na tym podobieństwa się kończą. Stosowanie serum do twarzy ma na celu walke z konkretnym problem skórnym. Natomiast booster jest stosowany by powierzchnia skóry została umocniona. Konkretnie ma na celu wzmocnić warstwę rogową skóry, która tworzy barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Używając boostera tworzymy dodatkową warstwę, która chroni skórę przed wnikaniem niechcianych substancji. Stosowanie tego kosmetyku ma zapobiegać wchłanianiu toksyn i powstawaniu podrażnień.

Czy warto stosować booster?

Największy organ ludzkiego organizmu stanowi skóra. Zewnętrzna warstwa skóry, czyli warstwa rogowa, która zabezpiecza organizm przed negatywnym wpływem środowiska. Podstwową funkcją skóry jest zapewnienie ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, bakteriami, grzybami,a także utratą wody. Uszkodzenia warstwy rogowej wpływają niekorzystnie, nie tylko na wygląd skóry lecz także na pełnione przez nią funkcje. Nawet najlepiej dobrana pielęgnacja może nie wystarczać i tu dużą rolę może odegrać booster.

Jak używać boostera?

Booster stosować raz dziennie, najlepiej wieczorem. Na oczyszczoną skóre twarzy nakładaj cienką warstwę produktu. Booster stosujemy po użyciu toniku do twarzy, przed nałożeniem kremu i serum. Można także dodać booster do swojego ulubionego serum lub kremu by zmniejszyć liczbę kroków w pielęgnacyjnym rytuale.

Gdzie kupić booster do twarzy?

Firmy produkujące kosmetyki do pięlęgnacji twarzy coraz częściej tworzą całe linie produktów opartych o azjatycki rytuał pielęgnacji. W takich liniach znajdują się boostery. Marki kosmetyczne dodają też booster do swoich najbardziej znanych serii kosmetyków. Najlepiej jest używać kosmetyków z jednej linii, wtedy można użyskać najlepsze rezultaty. Jeżli już mamy kosmetyki które bardzo dobrze się sprawdzają na naszej cerze, dobrym wyborem jest dokupienie boostera z tej linii. Wtedy uzyskamy jeszcze lepsze efekty.

Piękna cera jest porządana przez każdego. Coraz więcej uwagi przykłada się do stosowanej pięlęgnacji. Azjatycki sposób pielęgnacji cieszy się coraz większą popularnością. Jednym z kroków zaczerpniętych z tego stylu pielęgnacyjnego jest używanie boostera. Stanowi on bardzo dobry wzmacniacz dla naszej skóry, która dzięki niemu może pełnić swoje funkcje ochronne.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]